İçeriğe geç →

Gıcık Oluyorum: Moda Faşistleri

Geçende pantolonumun götü yırtıldı. Yenisini almaya dükkana gittim. Dükkan dediğim AVM dükkan.

Yırtılan pantolon da dünyada en çok sevdiğim pantol. Yıllardır beraberiz. Dünyanın yarısını beraber gezdik. Ne özelliği var derseniz, hiçbir. Düz, dümdüz bi kot pantol. Fakat çok hafif. Hafif ve rahat. Sonlara doğru da artık iyiden iyiye aşınıp erozyona uğradığı için daha da hafiflemişti.

Neyse, nerde kalmıştık, hah – Fabrika’ya gittim. AVM’deki Fabrika mağazasına yani. (ilginç bi şekilde Fabrika marka bi kot pantolondu evet) Dedim pantolon lazım. Dedi hayhay nasıl bişey. Anlattım işte, dümdüz anlattım, bak böyle düz falan diyorum yani. Tamam dedi anladım. Gittik anladım dediği şeylere baktık. Meğer hiç anlamamış. Düdük gibi dar paça kot pantollar bulup bulup çıkarıyor. EE dedim bunlar hep darpaç?

Vay anam vay başıma, ne dese beğenirsin: Artık başka paça pantol yokmuş, moda buymuş, erkek kotları illa ki dar paçaymış. O anda paralel evrende ikna oldum ve eh madem modaymış gerisinde kalmamak lazım ehehe ver o düdük paçayı kangren ola ola gezeyim dedim ve…

Yaşadığımız gerçeklikteki versiyonda ise o anda elemanın yüzüne “s.rm modanı” denebilirdi. Diyemeyecek kadar kibar!, faşist bir dünyada hayatta kalmayı yaşam biçimi haline getirmişçesine ürkek, ve de aynı zamanda yılan gibi fesat olduğum için işte ancak böyle arkasından essay yazıyorum.

Gokhan Toka
Emekliyim ve asabiyim
Gezmiyorsam evdeyimdir
Evdeysem film izlerim
Film izlemiyorsam pencereden gelip geçeni izlerim
ve arkalarından söylenirim
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube

Kategori: gıcık oluyorum

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir